СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ВО СЛОВЕНИЈА! Се преврте автобус полн со патници, има мртви! СТРАШНА СЦЕНА на лице место! (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа во која учествувал автобус со странски регистарски таблички се случила на автопатот кон Марибор кај клучката Липовци, јавува словенечки 24ur.com.

Три лица загинаа, а повеќе се повредени, соопшти полициското одделение Мурска Собота.

Google search engine

Според словенечките медиуми, автобусот е со романски регистарски таблички.