Страотни сцени од Кина: Мост се урнал насред автопат, има и загинати

Четири лица загинале, а осум биле повредени во саботата кога се урнал дел од рампа во градо Еџоу, во кинеската централна провинција Хубеи, јавила официјалната новинска агенција “Синхуа”.

Мостот се урнал преку автопат, при што три камиони паднале, додека еден автомобил бил згмечен под него, јавила “Синхуа”, додавајќи дека истрагата е во тек.

Google search engine

На мостот се вршеле градежни работи кога се случил инцидентот, се наведува во извештајот.

- АУДИО РЕКЛАМА -