Специјалци во Грчец и Гази Баба: Се апсат лица за сериозен криминал

Специјалните единици на МВР од утрово се на терен и  спроведуваат голема полициска акција во Грчец и Гази Баба. Акцијата ја води Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Скопје во координација со МВР. Детали не се откриваат, а неофицијално се работи за приведување на лица кои вршеле сериозен криминал, односно нелегална трговија со дрога.

По завршување на акцијата се очекуваат детали и официјални информации од МВР и од ОЈО ГОК.

Google search engine