Совет од познат модел: Омажена жена не треба да му каже НЕ на мажот во кревет, тоа се само десет минути од вашиот живот

Актерката и модел Каприс Буре (49) неодамна за магазинот ОК изјави дека мажените жени „не треба да кажат не кога сопругот сака да имаат односи.

Каприс откри дека таа и нејзиниот сопруг Тај Комфорт (55) се многу активни во спалната соба и дека верува дека тоа е тајната на добриот однос меѓу партнерите:

Google search engine

Тоа се само 10 минути од вашиот живот. Девојки, мој совет до вас е ако не сте расположени бидејќи „денот беше долг, тоа се само 10 минути од вашиот живот“, рече таа.

Таа смета дека сексуалниот живот „треба да се одржува во живот“ и дека „можете да се одморите од напорниот ден и да уживате во сексот“, што според нејзините зборови е „неверојатно“.

Каприс и Тај се венчаа во 2019 година, 10 години по почетокот на врската и имаат две деца, Џет и Џекс.