СОРАЈА СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ?! Старлетата итно оперирана по страшна сообраќајна несреќа

Сораја Вучелиќ се бори за живот, пренесуваат локалните медиуми. Старлетата во саботата доживеала страшна сообраќајна несреќа на границата со Албанија и е во тешка состојба.

Вучелиќ наводно имал скршеници на ребрата и внатрешно крварење.

Google search engine

Поради ова таа вчера од Албанија била префрлена во Хрватска на итна операција.

– Лекарите од саботата се борат за животот на Сораја. Веднаш по несреќата била префрлена во приватна клиника во Албанија каде и била оперирана. Сепак, вчера состојбата и се влошила и почнала внатрешно да крвари. Семејството и пријателите решиле да ја префрлат во Хрватска на нова операција – раскажува за Информер извор близок на старлетата и објаснува што всушност се случило во кобната сабота.

Soraja Vučelić

– Сораја со пријателка замина за Албанија. Таа управувала џип „мерцедес“ во кој удрило комбе. Од силината на ударот Сораја за малку ќе прелетала низ возачкото седиште. Таа со градите удрила во воланот при што и ги скршила ребрата и ги повредила внатрешните органи.

Според него, сцената на сообраќаен прекин била морничава!

– Автомобилот е целосно уништен! Пожарникарите морале да ги извлечат Сораја и нејзината пријателка од џипот. Итната помош брзо пристигнала на местото на настанот и ја нашла во несвест. Ја приклучиле на IV и ја однеле во приватна клиника. Лекарите детално ја прегледале и утврдиле дека има скршеници на ребрата, повреди на вратот, белите дробови и стомакот, па затоа била оперирана. Но, вчера ненадејно се појави ново крварење и тој мора да оди на нова интервенција – изјавил извор за Информер.