СОПРУГАТА НА АЛЕКСАНДАР МИТРОВИЌ ВО ТРЕНДОТ НА БАРБИ: Изгледа светски и безпрекорно во скапите парчиња облека

Фудбалерот Александар Митровиќ се подготвува за турбулентен период на Мундијалот во Катар, се надеваме исполнет со победи, а неговата сопруга го дочека почетокот на првенството на интимна прослава со своите пријатели.

Кристина излегла во луксузен ресторан, а за таа прилика избрала ефектна и многу модерна комбинација.

Google search engine

Kristina Mitović, žena fudbalera

Згодната бринета избра црни, елегантни панталони со права нога и романтична блуза со важничене и црн капут со златни копчиња, а овој монохроматски аутфит го комплетираше со тренди, брендирани детали.

Сопругата на Митровиќ го прифати таканаречениот тренд Барбикор, кој подразбира носење специфична розова нијанса, а кој веќе неколку месеци е исклучително популарен меѓу трендсетерките и познатите убавици.

Кристина го заокружи изданието со розова капа, салонки и чанта, а сите три детали се целосно идентични розови нијанси и сите се потпишани од брендот Валентино, пишува Блиц.

Kristina Mitović, žena fudbalera

Цената на волнената капа е 650 евра, додека ташната од телешка кожа чини 955 евра. Најскапи се чевлите со потпетица од 10 сантиметри и украсна тока, кои чинат околу 1.000 евра.