Со експлозив е разнесен банкомат во Бутел! (Фото)

Утрово во скопската населба Бутел со експлозив бил разнесен банкомат. Инцидентот се случил на улицата „Христијан Тодоровски-Карпош“, а засега нема информации за повредени.

Како што велат очевидци, полицијата е на терен и во моментов се врши увид на местото на настанот.

Google search engine

Банкоматот на кој бил поставен експлозивот бил на „НЛБ банка“.

Фото: „Сител“