СЛАВНИОТ ФУДБАЛЕР ИМАЛ СОБА ЗА СИЛУВАЊЕ!? Еве каде носел малолетни жртви, им ги земал телефоните и ги малтретирал!

Бенџамин Менди, фудбалер на Манчестер Сити и француската репрезентација е главна вест во британските таблоиди.

Менди беше ослободен од обвиненијата за силување и обид за силување, а вкупно 13 девојки го тужеа него или неговиот соучесник, па деталите од судот го наполнија печатот на островот.

Google search engine

Обвинителството презентираше докази за посебна просторија во која Французинот ги однел девојчињата пред сексуално да ги злоупотреби. Менди во Чешир во близина на Манчестер поседува вила вредна околу 7 милиони евра. Таму носел девојки кои претходно ги запознал во ноќните клубови во Манчестер. На Менди му помагаше Луис Саха Матури, човек кој го носи истото име како славниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, но тие не се во роднинска врска. Соучесникот „метал“ на девојки во клубови и „создавал ситуации“ кои францускиот фудбалер би можел да ги искористи. После тоа, Бенџаман возел со жртвата до неговиот дом, каде ги малтретирал девојчињата и ги силувал.

На крајот се дојде до бројка од 22 тужби од 13 девојки.

Девојките беа жртви на францускиот фудбалер во различни ситуации, дури и кога јасно му кажаа дека не сакаат да имаат односи со него или кога тој ги опијани доволно што не можеа да го одбијат. Немаа можност ниту да побегнат од вилата на Менди вредна преку пет милиони фунти, бидејќи францускиот фудбалер имал внимателно подготвен план.