Сите вртеле глава по неа – таа е најпознатата навивачка на полската репрезентација

Марта Барцок е добро позната ширум фудбалскиот свет, а повторно дошла да навива за својата Полска.

Репрезентацијата на Полска во моментов го игра својот прв натпревар на ЕУРО 2020 против Словачка, а сигурно дека нема да и недостасува поддршка бидејќи Марта Барцок е на стадионот во Санкт Петербург.

Google search engine

Освен Словачка, репрезентацијата на Полска се наоѓа во група уште и со Шведска и Шпанија.

Марта Барцок е познато име ширум фудбалскиот и навивачкиот свет, бидејќи на ЕУРО 2016-та година е прогласена за Мис, кога ја бодрела својата земја во Франција, каде Полска испадна во четвртфиналето од Португалија.

“И сега тука во Русија, камерата цело време ме следи. Каде и да се појавам, сите сакаат да фотографираат со мене. Не ми пречи таа популарност и многу ми се допаѓа”, рекла Марта.

Сигурно дека и тука ќе биде една од лицата кои камерите најмногу ќе ги следат, бидејќи таа веќе на својот профил на Инстаграм објавила фотографии од стадионот во Санкт Петербург.

Зошто е прогласена за “За Мис ЕУРО” и зошто многу мажи на стадионот гледаат во неа, можете да заклучите од приложените фотографии.