Шок тврдење! Небојша Тутиќ Жабац: Цеца беше во тајна врска со Каписода додека беше омажена со Аркан!

Контроверзниот бизнисмен Небојша Тубиќ Жабац, кој своевремено беше во врска со пејачката Гоца Божиновски и ги изнесуваше шокантните детали од нејзиниот брак со Зоран Шијан, откри во една емисија дека Цеца била во тајна врска со ракометарот Каписода додека бил Аркан се уште жив.

Во емисијата, Жабац прво рече дека Елена Кариќ секогаш одела за пари, а „оттаму и нејзината врска со Андрија Драшковиќ“, но и дека многу пејачки биле во врска со силните момци.

Google search engine

Моето мото е дека мажите владеат со светот, жените со мажите. Елена секогаш знаеше да брои, а Андрија Драшковиќ беше фаца, неговиот татко беше полн со пари, тој беше првиот што носеше обетка, тој знаеше да облече, која девојка не би била со него. Јас реков ако сум жена баш него ќе му дадам прво, вели тој.

Жабац потоа продолжи: Шијан беше невидена фаца, спортист, згоден како кукла, тој и Каписода беа ракометари. Спортистот Каписода тогаш отиде со Невена Стаменковиќ, сестрата на Синди и тајно се швалерисуваше со Цеца. Таа тоа вешто го криеше од Аркан, бидејќи Аркан беше опасен, не знам што ќе се случеше ако тој дознаеше за таа врска, сега тоа го кажувам за прв пат, рече Шабац во емисијата.

Пејачката Светлана Ражнатовиќ медиумите честопати ја поврзуваа со спортисти, а меѓу нив се најдоа и имињата на Петра Каписоде, но и на НБА кошаркарот Предраг Стојаковиќ, Дејан Станковиќ, Синиша Михајловиќ, Владо Мандиќ …

Влада Мандиќ неодамна, како гостин во една емисија, откри „детали од неговата врска со Цеца Ражнатовиќ“.

Негирав многу. Тогаш сфатив дека демантите воопшто не се корисни. Ако престанев да демантирам, немаше да се пишува многу, на овој начин ќе негираш, ќе се пишува уште повеќе. Кога молчиш, ќе помине. Се разбира јас со моето однесување давав причини да се пишува, се разбира, го сторив тоа, но имаше многу измислени приказни. Јавноста беше заинтересирана за тоа отколку за моите спортски успеси. Кога во еден момент сфатив дека луѓето ме препознаваат по тој епитет и по жолтиот печат, а не за тоа каде играв, јас разочаран. Ми беше интересно да се појавам во жолтиот печат, но желбата ми помина, излегов од тоа, рече тој.