ШЕРИФОВИЌ ја скрши РАКАТА КОГА ДОЗНАЕ ДЕКА ДЕВОЈКАТА ЈА ИЗНЕВЕРИЛА, па ја нападнала партнерката на сред улица

Да потсетиме, ноќта меѓу 8 и 9 август на сред улицата во Белград, пејачката врескаше на цел глас и со рака удри во автомобилот. На социјалните мрежи се појави скандалозно видео на кое се гледа како вика додека го запира возилото на сред улица.

И додека сите шпекулираат зошто членот на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ изгубила контрола, нашата соговорничка која е добро упатена во овој случај ја открива позадината на хаосот што го направила среде ноќ.

Google search engine

– Конфликтот настана поради класична љубомора. Марија била со пријателка и својата партнерка во нејзиниот автомобил. Се беше во ред до моментот кога партнерката и призна дека ја изневерила. Тогаш полуде Шерифовиќ. Изгубила контрола, го запрела возилото за да не предизвика сообраќајна несреќа и почнала да хистеризира – вели нашиот извор.

Marija Šerifović

Според изворот, пред инцидентот Марија, нејзината партнерка и пријателите се забавувале.

– Прекрасно си поминаа. Беа среќни, ништо не навестуваше дека вака ќе заврши. Меѓутоа, разговорот што започнал во автомобилот довел до сериозен проблем меѓу нив. Пејачката доживеа напад, закочи, излета од автомобилот, а се останато се гледа на видеото – вели нашиот извор.

Токму на видеото кое кружи на социјалните мрежи се гледа како Марија вреска. Додека упатувала гнасни пцовки, таа се приближила до автомобилот и го удрила со тупаница. Тогаш изнервирана Марија влегла во автомобилот и викала толку гласно што се слушнало дури и во зградата над која била паркирана.

– Одговори ми – врескаше Марија, додека пријателката цело време ја смируваше.