Севернокорејските војници како терминатори: Kршат бетонски тули со глава и виткаат железни шипки со голи раце (ВИДЕО)

Севернокорејските државни медиуми објавија видео на кое се гледа како војници кршат бетонски блокови со главa и раце и како виткаат челични шипки.

Снимката е направена на парада на која беа претставени одбранбените способности на армијата одржана во Пјонгјанг, а меѓу гледачите е и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун.

Google search engine

На снимката се гледа како војници уништуваат бетонски блокови со главa и раце и лежат на парчиња стакло.

Севернокорејските медиуми наведуваат дека парадата била организирана со цел да им се покаже на непријателите дека војниците имаат железни тупаници со кои го штитат мирот.

 

ПретходнаУапсен поранешниот партнер на Кајли Џенер! Раперот ја претепал својата девојка, таа објавила фотографии од повредите
СледнаВознемирувачки снимки од уличната војна во Бејрут: Користен и ракетен фрлач!