Сепак Чеда Јовановиќ бил пијан!? Се појави ново видео за индицентот

Лидерот на ЛДП, Чедомир Јовановиќ, кој фрли стол во прозорецот на еден бар во Нов Белград, наводно бил во алкохолизирана состојба за време на инцидентот.

Според извештаите во медиумите, тој наводно во моментот на инцидентот имал повеќе од две промили алкохол во крвта.

Google search engine

Како што неофицијално дознаваат медиумите, во моментот на земање на крвта, на Јовановиќ му е измерено повеќе од 1,5 промили алкохол во крвта.

Имено, еден од соговорниците на медиумите посочува дека се претпоставува дека тој наводно имал повеќе од две промили алкохол за време на инцидентот, но тој посочи дека оваа информација точно ќе биде утврдена со вештачење.

За потсетување, Јовановиќ утрово за Телевија Прва изјави дека синоќа бил нападнат од навивачи, признавајќи дека по тој повод го скршил излогот .

Неговата сопруга Јелена Јовановиќ истакна дека нејзиниот сопруг бил нападнат, и дека тој физички одговорил на нападот .

Сега, се појави видео на кое се гледа познатиот политичар како вика на полицијата, која набргу потоа дојде на местото на настанот.

Како што можеше да се слушне на местото на инцидентот, Јовановиќ го удирал полицискиот автомобил за време на полициската истрага и тврди дека навивачите на Црвена звезда се виновни за сè, за што тврди дека го нападнале.