Сексуалниот живот на Бил Гејтс излегува на виделина: Не бил како што се мислеше

Познатиот милијардер и филантроп Бил Гејтс водел прилично разуздан младешки живот пред да заплови до брачното пристаниште со Мелинда, тврди неговиот биограф кој се прашува дали ќе се врати на забавите по разводот.

Новинарот Џејмс Валас напиша две книги за основачот на Мајкрософт во 90-тите години, во кои откри дека Гејтс организирал голи забави со стриптизети.

Google search engine

Во интервју за Дејли Меил, 74-годишниот Валас откри дека Бил не бил невин во својата младост кога го основал Мајкрософт.

„Во тоа време, многу деца на„ Мајкрософт “беа млади мажи кои не ги соблекуваа маиците извалкани од пица по два-три дена додека развиваа софтвер“, изјави поранешен истражувачки новинар од “Seattle Post-Intelligence”.

“Тие организираа прилично луди забави во тоа време, одеа по клубови и бараа стриптизети кои ги носеле во домот на Бил. Тој во тоа време не беше невин или некаков глупак. Имаше живот”, рече тој.

Втората книга на Волас за Гејтс, објавена во 1997 година, содржи подетални описи за наводни голи забави на имотот Лорелхорст на Гејтс во Вашингтон.

Валас напишал дека националните медиуми сакаат да дозволат непрекинат проток на вести за технологијата и деловните потези на Гејтс и затоа тие не известувале за неговите забави кои ги организирал во Сиетл. Гејтс, наводно, посетувал стриптиз клубови и ангажирал танчерки да дојдат во неговиот дом. Потоа скокале голи во затворениот базен и се забавувале до раните утрински часови.

Валас исто така напишал дека однесувањето на Гејтс со жените оставило трага во неговиот однос со Мелинда.

“Иако Гејтс започна да излегува со Мелинда Френч во 1988 година, тој сепак некое време флертуваше со жени, особено кога бил на службено патување. Тој редовно се нафрлал на новинарки кои го следеле Мајкрософт”, напиша тој.

„Неговиот флерт беше добро познат, иако малку се пишуваше за тоа, бидејќи Гејтс и Мајкрософт беа неисцрпен извор на информации и добри стории за новинари како Њујорк Тајмс, и никој не сакаше да престане тоа“, тврди тој.

“Мелинда Френч многу добро го знаеше сето ова, нивната врска беше полна со подеми и падови. Во еден момент ја прекинаа врската на една година, наводно затоа што Гејтс не сакал да се врзува. Сепак, кога повторно се зближија во 1992 година, нивната врска беше поцврста од кога било”, истакна тој.

Долгогодишниот пријател и поранешен извршен директор на Гејтс, Верн Рабурн, ги потврди тврдењата од книгата во интервју за „Дејли меил“ и откри дека Гејтс наводно ја изневерил Мелинда во раната фаза од нивната врска.

Тој потврди дека Гејтс сакал да организира забави и дека не и бил верен на Мелинда кога почнале да се забавуваат, но бил горд што тоа не се случило по нивната венчавка.

“Не е ништо посебно да се оди во базен. Постои разлика помеѓу пливање во базен со еден куп други луѓе и да се оди во базен со друга личност или да се биде во кревет со друга личност”, рече тој.

Тој тврди дека, колку што знае, Бил и бил верен на Мелинда по нивната венчавка во 1994 година.

Верн Рабурн го познаваше Гејтс со години и беше еден од неговите први вработени и тврди дека Бил и Мелина се оддалечиле последните години и не ги делеле секогаш истите интереси кога станува збор за работата на фондацијата Бил и Мелинда Гејтс.

Тој истакна дека Бил и Мелинда се добри луѓе.

“Искрено се надевам дека Бил и Мелинда ќе најдат среќа. Поминав низ развод пред 12 години. Секој што ќе ти каже дека добро се развел, лаже”.

Бил и Мелинда шокираа со објавата дека се разведуваат, а веќе започнаа гласини дека Гејтс се вратил на старите навики.