Се урна балкон од куќа по силниот потрес – видео како изгледа Битола по вчерашните земјотреси

По силниот земјотрес кој вчеравечер ја стресе земјава, се сруши балкон на стара и напуштена куќа во Битола. Голем дел од битолчани ноќта ја поминаа надвор пред своите домови и згради или во нивните возила, бидејќи и во текот на вечерта имаше послаби потреси.

Google search engine
- АУДИО РЕКЛАМА -