СЕ ПРЕПРАВАЛ ДЕКА Е МРТОВ, ПА ГО ФАТИЛ ДРОНОТ: Дрон фрли граната врз војник, НЕВИДЕНО е што се случило потоа (ВИДЕО)

На социјалната мрежа Телеграм е објавено видео на кое се гледа како наводно руската војска се борела со украински дрон.

Како што може да се види на видеото, дронот забележал војник, а потоа фрлил граната кон него.

Google search engine

https://t.me/Slavyangrad/31561

 

Војникот, сепак, успеал да го избегне проектилот, а потоа се фрлил во снегот и се преправал дека е мртов.

Авионот потоа му се доближил, а кога доволно се приближил, војникот едноставно го фатил со рака и потоа го скршил на земја.

Снимката е навистина многу интересна, иако е тешко да се утврди дали е автентична.