Се појави видео: Како беше нападнат Куман од навивачите на Барселона

Навивачите го чекаа Роналдо Куман по натпреварот против Реал Мадрид, незадоволни од новиот неуспех, можеби дури и од изјавата во која тој вели дека Барса е на вистинскиот пат за победа на вакви натпревари.

Беше доста непријатно, Куман во своето возило беше опкружен со голем број навивачи.

Google search engine

Многумина викаа, а Куман едвај чекаше да забрза.

Според некои извори, Барселона веќе му се извинила на Куман, со ветување дека следниот пат обезбедувањето ќе биде посилно.

Погледнете го и видеото од заминувањето на Роналд Куман.