Се јави таткото кој беше најден завеан со својата ќерка: Откри што им се случило на патот кон манастирот (ФОТО)

Драган Даничиќ и неговата ќерка Милица (6) се пронајдени по речиси 24 часа потрага.

Полицијата ги пронашла таткото и ќерката во околината на Деспотовац, каде според неофицијални информации се изгубиле и останале без сигнал.

Google search engine

Тие оделе кон манастирот во Злот, но пловидбата наводно ги одвела во спротивен правец, па биле принудени да преноќат во џип.

Драган се огласи по спасувачката акција.

Dragan Daničić, Milica Daničić

– Луѓе, добро сме, ви благодариме на сите за грижата и трудот. Спиевме во колата заглавена во снегот – напиша Драган на својот профил на социјалните мрежи.

Драган за Блиц изјави дека автомобилот го држеле вклучено цела ноќ за да не замрзне и дека неговата ќерка е добро.

Тој вчера, да потсетиме, ја возел ќерката кај нејзината мајка во Зајечар, но по пат им се губи секаква трага, а мајката на девојчето го пријавила нејзиното исчезнување.

-Почна да ја носи ќерка ми во Заечар. Требаше да пристигнат пред вечерта, но не одговорија. Тој е недостапен. Не знам што се случи. Ниту нешто повеќе. Ги молам сите што можат да помогнат да се најдат што побрзо – изјави мајката на девојчето, Марија и апелира до сите да го бараат сино-сивиот џип „хјундаи“ на патот Белград – Зајечар.

Драган и Милица последен пат биле видени на наплатната рампа Марковац. Токму таму вчера попладне се исклучија од автопатот и беа фатени на камера.