Се бавела со проституција и заврши во затвор! Патот на старлетата „од трње до ѕвездите“ – Излезе и ценовникот

Старлетата и реалити ѕвезда Сенада Нуркиќ, во јавноста попозната како Маца Дискреција, со години привлекува внимание со скандали, афери и негативниот пример кој го дава на младите.

Еден од првите настапи на Маца беше во босанското шоу „Звијезда може би ти“ каде ја изведе песната Шемска Суљаковиќ. Изгледа сосема поинаку во таа програма. Забележливо е дека косата и е потенка, а веѓите речиси и да ги нема. Во краток фустан и со просечни гласовни способности се обиде да го освои жирито, но не успеа.

Google search engine

Maca Diskrecija

Но, Сенада не се откажа! Нејзиното интервју за емисијата „Двоглед“ на Телевизијата Пинк БХ направи бум во регионот, а како да не биде кога зборуваше за оженети мажи, интимни врски, туку за тоа дека е „мазна како маче“. Нејзиниот одговор на прашањето на водителката дали некој маж се развел поради неа бил:

– Не, дискрецијата е загарантирана кај мене! – и оттогаш Нуркиќ доби нов прекар Маца Дискреција.

Својата вртоглава популарност ја доживеа во 2015 година во реалити програмата „Парови“, која, најблаго речено, ја издигна до ѕвезда. Додека учествуваше во истоименото шоу, скандалите и беа второ име. Се шушкаше за афери со политичари, за орална врска со Ненад Маринковиќ Гастоза, но и за тепачка со Атина Ферари. По излегувањето од реалното шоу, таа конечно го оствари детскиот сон и сними два сингла „Дискретно“, кои за неколку часа одбројаа огромни прегледи на социјалната мрежа Јутјуб, а потоа и песната „Љубав“.

По две сезони во реалното шоу „Парови“, Маца чекори по скалите на „успехот“ понатаму. Потоа следеше реалити програмата „Задруга“ во која сакаше да претстави подобра верзија од себе, а во еден момент и успеа. Немаше интимни врски во реалното шоу, а со својата „чесност“ зазема место во финалето.

Маца се испроба и како водителка во емисијата „Мочни програма“, која се прикажуваше на телевизија „Пинк“ на полноќ. Таа ги покажа своите вокални и презентациски способности, поради што луѓето во близина на малите екрани се згрчеа.

Старлетата на кратко се повлекува од јавноста, но ѓаволот не и дава мир. Повторно се појавува во сите таблоиди, но овој пат со обвинување дека се занимава со најстариот занает на светот.

Во средината на 2019 година, Маца беше уапсена поради проституција во хотел во Белград. По приведувањето, судијата за прекршоци ја осудил на затворска или парична казна.

maca_diskrecija_zab_clip_safe

– За да избегне затвор, таа ја платила казната веднаш по приведувањето – изјави тогаш извор за „Блиц“.

Ниту тука не завршија скандалите на оваа атрактивна бринета. Кога сè се смири, таа на почетокот на годината го отвори својот канал на Јутјуб, каде што ги споделува своите искуства со своите следбеници. Тој најмногу зборува за „забранети теми“.

Така, во една прилика решила да го открие својот ценовник, поради што сите останале шокирани. Во оваа смисла важеше поговорката „од што мудриот се срами, будалата се гордее“.

– Вкупната цена за пиење кафе со мене е 1.500 евра. Тоа е точно! Тоа значи 1.500 евра ако сакате да блеете со Мек три часа без интимни односи! Остатокот од парите ќе го дадете кога ќе дојдете и толку – изјави тогаш Дискреција.