Руската војска ја нападна Украина од Белорусија, „CNN“ објави видео од влегувањето на тенковите

Украинската гранична служба денеска соопшти дека руската војска ја нападнала Украина од соседна Белорусија.

Руските сили го започнале нападот со поддршка на Белорусија, а украинските гранични служби им возвратиле, соопштила граничната служба наведувајќи дека немаат податоци за жртвите.

Google search engine

„CNN“ објави видео на кое тенковите од Белорусија влегуваат во Украина.

Видеото било снимено утрово, пред околу седум часа по локално време.

Погледнете го видеото:

 

ПретходнаПаника во Киев, луѓето исплашени бараат засолништа или го напуштаат градот… (Фото/Видео)
СледнаУкраина побара од Анкара да ги затвори Босфорот и Дарданелите за руските бродови