Руската порно глумица осудена на 14 дена затвор бидејќи позирала гола пред Кремљ

Руската порно глумица Рита Фокс е осудена на 14 дена затвор поради непристојното однесување откако објавила фотографии на кои позира покажувајќи го задникот пред Кремљ во Москва, официјалната резиденција на Владимир Путин.

Фокс чие име е Ксенија Дамова, на Телеграмобјавила дека била осудена на 14 дена затвор. Токму на таа мрежа ги ојбавила провокативните фотографии.

Google search engine

“Поздрав на сите. Еве новости. Осудена сум на 14 дена затвор после ова. Ќе бидам казнета поради непристојното однесување”, напишала Дамова.

Руската порно глумица Рита Фокс е осудена на 14 дена затвор поради непристојното однесување откако објавила фотографии на кои позира покажувајќи го задникот пред Кремљ во Москва, официјалната резиденција на Владимир Путин.

Нејзиниот случај не е единствен, туку еден од многуте во низата. Блогерката Елена Никифоровскаја е осудена на три дена затвор откако го покажала задникот пред влезот на полициската станица.