Русија од Ѓукановиќ бара да го испорача милијардерот на кого Џеј Ло му пееше на роденден

Русија бара од црногорските власти итно да им го испорачаат контроверзниот милијардер Телман Исмаилов кој е упасен на први октомврви во Црна Гора. Тој се терети за две убиства и шверц на оружје.

Исмаилов е познат по лукзузнит начин на живот а фокусот на вниманието дојде кога ја повика Џенифер Лопез да му пее на роденденот. За една песничка „Хепи Брдеј“ и плати 1,4 милиони долари.

Google search engine

Тој е роден 1956 година во Азербејџан но живее во Русија каде има бизниси.Во Анталија го поседува најголемиот комплекс „Мардан Палас“ кој чини 1.5 милијарди долари.