РОНАЛДО ЈА ШОКИРА ЈАВНОСТА СО ОДНЕСУВАЊЕTO! Штом слушна „Меси, Меси“ очајниот Португалец се фати за меѓуножјето! Но, тоа не е се!

Екипата на Кристијано, Ал Наср доживеа пораз во градското дерби против Ал Хилал (2:0), а натпреварот го одбележа скандалозното однесување на славниот португалец кој беше исфрустриран од лошата игра и новиот неуспех на неговиот тим.

Шампионската титула полека, но сигурно му одминува на Роналдо во Ал Наср, бидејќи сега имаат три бода помалку и натпревар повеќе од лидерот Ал Итихад, а тоа го налути Португалецот кој не успеа да ги контролира емоциите на теренот.

Google search engine

Очајниот Роналдо по натпреварот се најде во центарот на вниманието поради неговото примитивно однесување. По мечот тој подлегна на провокациите на навивачите на Ал Хилал и направи гест кој не доликува на спортист кој е идол на милиони луѓе ширум светот.

Имено, навивачите на противничкиот тим скандираа „Меси, Меси“ кога Роналдо го напушти теренот, а Роналдо имаше шокантен одговор на тоа…

Португалецот се фати за меѓуножјето и фановите веднаш го снимија и го објавија на социјалните мрежи.

Интересно, тоа не беше единствениот испад на Кристијан на овој меч. Во 57. минута без никаква провокација „задави“ фудбалер на противничката екипа.

Роналдо ги приклешти со рацете околу вратот играчот на Ал Хилал и го собори на земја во ММА стил. За овој неспортски потег доби само жолт картон. Погледнете како тоа изгледаше: