Роналдо ги изненадил фановите: Извадиле телефони да го снимаат, а тој направил нешто кое никој не го очекувал

Реакцијата на Кристијано Роналдо откако фановите го снимале во ресторанот во којшто тој влегол, ги изненадила присутните.

Пред неколку денови популарниот фудбалер Кристијано Роналдо отишол со својата сопруга Џорџина Родригез во ресторан за да го прослават нејзиниот 29-ти роденден, а тоа што го дочекало ги воодушевило сите.

Google search engine

Штом фудбалерот влегол во ресторанот, опкружен со своите телохранители, сите ги извадиле своите телефони и почнале да го фотографираат и снимаат.

Како одговор, и Роналдо го извадил својот мобилен телефон и почнал да снима видео како фановите го снимаат, па потоа се насмеал и продолжил да оди напред.