Роми во Бугарија се тепале со секири, десетина се повредени

Шест лица се повредени во масовната тепачка во Казанлак. Една жена има скршена рака, а двајца мажи се во критична состојба. Еден од ранетите починал, јавија бугарските . Ранетите се примени во болниците во Казанлак и Старозагорск.

Google search engine