Романската убавица ги завела Нејмар, Хамилтон и половина Холивуд

Романската манекенка Барбара Палвин денеска полни 28 години, а веќе остварила завидна кариера и го завела половина Холивуд.

Барбара важи за една од најуспешните манекенки која красела многубројни насловни страници на модните магазини и носела модни парчиња од познати дизајнери на нивните ревии.

Google search engine

Моментално таа е во врска со Дилан Спраус, а пред него била во врска со фудбалерот Нејмар, возачот на Формула 1 Луис Хамилтон, пејачот Ед Ширан, Џастин Бибер и секако со единствениот Леонардо Дикаприо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbara Palvin (@realbarbarapalvin)

„Кога имав 13 години гледав „Victoria Secret show“ и реков: Еден ден ќе бидам таму. Три или четири денови подоцна, снимав за „Victoria’s Secret PINK“ кампањата. Сега се чувствувам како да ми е судено да го правам тоа. Понудата за „Victoria’s Secret“ ја одбив во вистинско време, а сега конечно сум среќна со себе и со своето тело“, изјавила Барбара.

Пред неколку години, покрај фотографиите во бикини кои ги објавувала на социјалната мрежа Инстаграм, се нашле и навредливи коментари како „дебела и дека нема совршено тело ниту затегнат задник“.

Манекенката потоа на социјалната мрежа Твитер се огласила и напишала дека нејзиното тело повеќе не е како на 18-годишна девојка, но дека себеси никогаш не можела да се нарече дебела.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbara Palvin (@realbarbarapalvin)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbara Palvin (@realbarbarapalvin)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbara Palvin (@realbarbarapalvin)