Развратниот син на славниот актер по долго време во јавноста: Живее живот исполнет со дрога, блуд и неморал…

На 64-годишна возраст, Том Хенкс е и повеќе од познат актер. Проекцијата на Хенкс како јавна личност го надминува неговиот статус на актер – тој е безвременска икона меѓу генерациите.

Честер Хенкс со татко му го дели само презимето и професијата. Неговите брат Колин, познат актер, Елизабет писател и Труман, најмладиот му дале одличен пример како треба да го живее животот, но тој тоа не го следел.

Google search engine

Честер исто така е познат како Чет Хејз на рап-сцената, флертувал со жени на малите екрани во неодамнешната серија „Your Honor“, но и „Empire“, но сепак во угледните магазини за него најмногу се пишува поради контроверзиите.

Контроверзната медиумска личност, според магазинот „People“, пишувал дека неговата поранешна девојка Киана Паркер се пожалила на суд дека тој физички и вербално ја злоставувал, но исто така таа барала и забрана за приоѓање, што и ја добила.

На девојка ѝ се заканувал со пиштол

Млада жена тврдела дека неодамнешното прекинување на сентименталната врска се претворила во образец на сексистичко злоставување. Како што се наведува во поднесената пријава „во разни прилики тој ѝ се заканувал со пиштол, ја гаѓал со предмети и изговарал разни расистички навреди“.

Ова се случувало само неколку седмици откако актерот по пишан пат бил обвинет за грабеж и напад по што на интернет се појавило и видео на кое тој обилно крвавел, според Хенкс, откако таа го пробола со нож.

Зависност од дрога и рехабилитација

Синот на Том Хенкс и Рита Вилсон станал познат во 2014 година кога ја открил својата зависност од дрога, со која се борел над 16 години и се пријавил во установа за рехабилитација. Неговото признание следело како негова лансирана платформа за слава. Тој дипломирал на програмата драмски уметности на Универзитетот Нортвестерн.

Чет ја открил својата блиска врска со дрогата за својата семејна историја во коментар на Инстаграм:

„Сознанието кој сум беше прилично патување поради сите притисоци со кои морав да се соочам во животот. Да бидам син на мојот татко, и тоа е – знаеш“.

Тој исто така имал и расистички изјави и бил обвинет дека дури е и нацист.

Меѓутоа, неодамна Чет Хенкс се појавил на Беверли Хилс во Калифорнија. Првпат е во јавноста откако изјавил дека родителите како тинејџер го испратиле во рехабилитациски камп за да му помогнат да се избори со зависноста.