Растурена домашна забава во Центар, приведени 28 луѓе

Ноќеска околу 3 часот по полноќ полицијата растурила домашна забава во Центар, при што уапсени се 28 луѓе.

„Имено, постапувајќи по претходна пријава, а по обезбедена наредба од Судија на претходна постапка, извршен е претрес во дом на ул.„Славејко Арсов“, кај В.Ѓ., при што се затекнати 28 лица приисутни на домашна забава“ соопшти МВР.

Google search engine

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.