РАБОТАМ НА НУДИСТИЧКИ КРУЗЕР И ОВА Е ВИСТИНАТА ЗА СВИНГЕРИТЕ ТАМУ: Еве што правиме кога мажите се премногу возбудени, и кога ние носиме облека

Кет Витмир (61) е организатор на нудистички патувања, која во овој бизнис се занимава повеќе од 20 години. Таа сега откри како изгледа едно вакво патување, а ние ја споделуваме нејзината приказна со вас.

– Јас сум оператор за крстарење за Bare Necessities Tour and Travel, компанија за нудистичко крстарење. „Целата година ја поминувам како дел од тимот што ги планира нашите две крстарења: февруарско патување со нашиот Голем брод, големо крстарење со 3.000 патници и помало крстарење во лето“, рече Кет.

Google search engine

nudisticki kruzer

Во далечната 1997 година, пријател кој беше фотограф во Bare Necessities бараше брачен пар да се придружи на нивното следно крстарење и да се појави на некои промотивни фотографии.

– Јас и мојот сопруг сме самоуверени пред публиката. Имам искуство во театар и водев пејачка телеграма додека тој работеше како метеоролог. Претходно пливавме со пријателите и добро се забавувавме, а крстарењето беше на Тахити, што го запечати договорот со компанијата, рече Кат и продолжи:

Отидов на нивните крстарења и волонтирав повеќе од една деценија пред да станам вработен со полно работно време.

Работевме како модели на нашето прво крстарење и решивме да се вратиме во следната деценија да работиме како генералштаб. Ќе одговараме на прашања и ќе помагаме со мали нешта, како на пример да се погрижиме гостите да чуваат крпа меѓу себе и нивните седишта.

Во 2010 година, компанијата сакаше да ангажира продажен соработник што зборува германски – нудизмот е многу распространет во Германија. Мојот германски е доволно добар, па се обидов во рингот.

Се наоѓам во Остин и сум вработен со полно работно време во Bare Necessities од 2010 година.

nudisticki kruzer

Сега сум потпретседател на продажба за две нудистички линии за крстарење. Помагам и со екипирање и организирање на крстарења додека пловиме.

За секое крстарење, јас креирам распоред за нашите вработени да знаат кога да ја обноват информативната кабина, да ја извршуваат „должноста за вечера“ за да се уверат дека гостите го следат кодексот на облекување и да се придружат на танцовиот клуб ноќе за да се погрижат работите да се одвиваат непречено.

Помагам и во координирање на пријавувањето за екскурзии на брегот. Обично имаме околу 10 до 15 екскурзии за избор на секое пристаниште. Секој ден има нови предизвици на море, вклучително и справување со временските услови и пристигнување во пристаништето во различно време од планираното – што значи дека треба да се погрижиме тимовите зад екскурзии на брегот да бидат во брзина.

Не секој разбира што е нудизм

– За нас да се биде гол не е сексуално или нешто од што треба да се срамиме. Нудизам значи оставање на предрасудите зад себе.

Кога не носите облека, не можете веднаш да кажете нечиј економски статус или како гласа; треба да разговарате со нив за да дознаете кои се тие. Нашите гости создаваат длабоки пријателства што мислам дека не се прават така лесно на крстарење каде што сите се дотерани.

Polihrono, Grčka, letovanje, plaža, more, ležaljke

Ние не сме крстарење со свингер. Ова не е патување со начин на живот. Има многу можности за патување, но тоа не го правиме.

Постојат правила за патување голи

– Имаме правила на одборот. Што е најважно, мора да побарате дозвола пред да се фотографирате со некој друг.

Мажите не можат да бидат премногу возбудени. Велиме дека ако почнат да чувствуваат дека работите „се движат таму долу“, скокаат во студената вода или размислуваат за бејзбол.

Вечерата во свечената трпезарија има кодекс на облекување, главно затоа што келнерите носат послужавници со топла храна. „Без брадавици, без (гениталии) и без задник“ е она што секогаш го велам за да ги потсетам луѓето на нашиот кодекс на облекување за вечера.

Вечерата е единственото време кога гостите треба да носат вистинска облека – без мрежи, ништо проѕирно и ништо направено од конци.

Капетанот и екипажот не се голи. Нашиот прв ден на бродот е секогаш малку шокантен за екипажот, но после тоа е забавно за сите. Исто така не сме голи во пристаништата, освен за одредени нудистички екскурзии или ако сме се договориле да имаме ексклузивна употреба на пристаништето.

Бевме на некои неверојатни места

Направив неверојатни спомени работејќи за Bare Necessities. Еден од моите најнезаборавни денови беше кога ја посетивме Тана, остров во јужниот дел на Пацификот во Вануату.

Нашиот брод беше првиот голем брод за крстарење што се закотви во нивниот залив. Додека се собравме на плажата за да се сретнеме со локалното население, група лиснати мажи изведоа некои од традиционалните танци на нивниот остров. Тоа беше неверојатно.

Со текот на годините сме биле на многу тропски места, вклучувајќи ги Фиџи, Тахити и Мед.

Но, мојот омилен од речиси 50-те пловидби што ги направив беше во Алјаска. Во тоа време беше тешко да се продаде бидејќи нудистите и кул не секогаш се мешаат, но добро функционираше. Бродот го прошири покривот над палубата на базенот за да можеме да останеме топли и да уживаме во пливањето. Во пристаништето истраживме некои топли извори со сулфур.

Секое крстарење бара многу планирање

Организирањето на крстарење е како да се прикаже претстава во голем театар.

Работам напорно зад сцената со гости предавачи и персонал за крстарење. Потоа работиме една недела и завршивме. Веднаш почнуваме од почеток.

Grčka, plaža, Olimpijada, Babilon, plaža Babilon

Крстарењето мора да биде свежо секоја година, но мораме да задржиме и доволно примамливи атракции – на пример, на крстарењето што штотуку го завршивме имавме приватни острови на Бахамите само за себе.

Повторивме некои тематски вечери кои беа многу популарни. Нудистите, изненадувачки, сакаат костими.

На нашиот Голем гол брод имаме неколку тематски вечери и една голема забава со костими. Мојот омилен костим некогаш беше маж облечен како шише текила. Имаше капа на главата. Неговото тело беше шише. Треба само да замислите што беше црвот. Никогаш во животот не сум се смеел толку силно.

Патувањата се одлични за луѓе кои се љубопитни

Нашиот начин на патување не е за секого. Не секој разбира што е нудизм и тоа е во ред. Ако сте љубопитни, овој начин на патување можеби е она што го барате.

Се шегувам дека слабеењето е нашиот лек.

На нашиот Голем гол брод со нешто повеќе од 3.000 патници, околу 70% од гостите на бродот се постојани гости. Нашите пловидби со мали чамци се распродаваат многу брзо. Тоа ми кажува дека правиме нешто како што треба – рече таа.