Прво Ирина Шајк, па Бела Хадид, а сега и Кардашијан во „танга-панталони“ кои ги издолжуваат нозете

Реалити ѕвездата прошетала во модно парче кое ги полуде жените ширум светот.

Реалити ѕвездата Ким Кардашијан била забележана како шета по улица по ручекот во некој италијански ресторан во Вудленд Хил. Највпечатливо на нејзиниот стајлинг биле нејзините панталони кои пред неа ги носеле многу од познатите дами.

Google search engine

За популарниот модел на панталони неопходно е да издвоите околу 600 долари. Тие се изработени со уметничката техника trample-Loeil и се дело на дизајнерот и креативен директор на модната куќа „Mugler“, Кајсија Кадволадер кој користел рециклирана ликра за да постигне ефект по кој секој би се вртел на улица и кој интересно ги нагласува облините.

Тоа што го издвојува овој модел е тоа што тие се удобни и лесно се комбинираат, а ги нагласуваат облините.

Популарноста на овие фармерки вртоглаво почнала да расте кога ги носеле манекенките Ирина Шајк и Бела Хадид.

Овојпат Клои облекла интересно дизајниран модел којшто совршено ги истакнал нејзините атрибути.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dunja Jovanic (@imfashionbabe)

Исто така таа избрала да носи и „Lobuten“ чизми кои одлично се вклопиле со моделот на панталони.

Доколку сакате да ја купите истата облека како неа, тогаш мора да издвоите околу 900 долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Nedovic (@minamilutinovic)

Старлетата комбинацијата ја искомбинирала и со тесна блуза која ја следи линијата на нејзиното тело и совршено ја истакнува. Носела и „Rik Ovens“ очила за сонце за кои треба да издвоите околу 500 евра.

Целата модн акомбинација ја заокружила со обетките кои прекрасно се вклопиле во нејзиниот изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Celebrity Candid (@celebritycandid_)

 

 

- АУДИО РЕКЛАМА -

WordPress хостинг со врвни перформанси за веб страни кои значат бизнис. 24/7 телефонска подршка.