Протекоа ФОТОГРАФИИ ОД КУЌАТА ВО ВОЛШ Се гледа порака напишана со ЦРВЕНИ БУКВИ, а еден детаљ им падна во очи на полицијата

Во куќата на Ана Волш, белграѓанка која се бара во Бостон од 4 јануари, пораката на Ана била пронајдена на кутија за шампањ што била оставена во нивната трпезарија на новогодишната ноќ, а фотографија од таа порака била објавена на социјалните мрежи.

“Леле! 2022… Каква година! А сепак сè уште сме тука и заедно! Да ја направиме 2023 година најдобра досега! Ние сме креаторите на нашите животи… Храброст, љубов, истрајност, сочувство и радост. Со љубов, Ана“, со црвени букви е напишано на едната страна од кутијата за шампањ, додека на другата е напишано: „Gem Ana Brajan 2023!“

Google search engine

Кутијата се наоѓа во трпезаријата на домот на Ана и Брајан во Кохасет, кој се чини дека останал ист уште од новогодишната забава на која присуствуваше семејниот пријател Гем Мутлу.

Мутлу претходно за американските медиуми изјави дека ништо не е чудно за време на новогодишната ноќ, дека се гушкале, славеле и наздравувале, како што обично се прави за време на новогодишната ноќ.

„Многу луѓе со нетрпение ја очекуваа Новата година. „Немаше никакви индикации за ништо друго освен прослава на Нова година, проблемите беа ставени настрана“, изјави тој за WBZ-TV. Тој го напушти домот во Волш околу 1:30 часот по полноќ, а Брајан рече дека неговата сопруга го разбудила кратко по 6 часот за да каже дека има итен случај на работа во Вашингтон. Таа го бакна и замина на аеродром. Според него, тоа било последен пат кога ја видел.

Сепак, на фотографиите објавени од nypost.com се гледаат два пасоши на маса во домот на парот. Полицијата соопшти дека нема индикации дека Ана влегла во возилото што наводно го нарачала до аеродромот, или дека се качила во авионот. Тие додадоа дека нејзиниот телефон се уште бил во семејниот дом на 1 и 2 јануари.

Брајан, пак, беше уапсен поради попречување на истрагата и давање лажни информации за тоа каде се наоѓа во првите два дена од Новата година, со што се одложи потрагата по Ана. Брајан го пријавил нејзиното исчезнување дури три дена подоцна, на 4 јануари.

Ана Волш, жена од Србија која мистериозно исчезна на 1 јануари 2023 година, е мајка на три деца и работи во компанија за недвижнини. Ана по професија е агент за недвижности и забрзано се движи кон позицијата регионален менаџер во фирмата во Вашингтон во која работи.

Родена е во Белград, а во САД се преселила во 2005 година и почнала сезонски да работи во угостителството. Работела како собарка и како келнерка во Вашингтон. Во 2008 година, таа живее и работи во Њујорк, по што се сели во Бостон, каде што станува редовен менаџер за хотелски резервации во хотел во Ленокс, каде што го запознала нејзиниот иден сопруг Брајан Волш. Таму се заљубиле.

Ana Volš, Brajan Volš, Nestanak

Ана и Брајан Волш се запознале како сценарио од романтичен филм. Сосема случајно се запознале кога таа отишла да му го исчисти станот. Тогаш започна нивната љубовна приказна.

Многуте пријатели кои ги стекнала се шокирани од нејзиното исчезнување и развојот на настаните. Нејзиниот сопруг беше уапсен под обвинение дека воделе инспектори по погрешна патека и влегол во судницата насмеан, каде што бил соочен со доказите на обвинителите кои наводно биле во спротивност со неговото сведочење.