ПРОТЕЧЕ СНИМКА ОД ЛИКВИДАЦИЈАТА НА ПАГ! Убиецот му пришол на Црногорецот одзади и му пукал во глава, тој побегнал, а потоа ШОК!

Црногорецот Горан Влаовиќ (38) е убиен утрово околу 6 часот пред ноќен клуб во Паг, а според хрватските медиуми, осомничениот за убиството е државјанин на Србија.

Се појави видео од безбедносните камери на кое се гледа моментот на убиството и моментот кога убиецот со бела капа на главата му приоѓа на Влаовиќ одзади и му пука во главата. Сето тоа се одвиваше пред дваесетина луѓе кои ги напуштаа клубовите. По пукањето, едни почнале да бегаат, а други се обиделе да му помогнат на ранетиот Влаовиќ, но тој набрзо починал.

Google search engine

Убиецот избегал додека имало општа гужва, но интересно е што, како што може да се види при крајот на видеото, убиецот се вратил на местото на злосторството, најверојатно за да провери дали ликвидацијата била успешна.

 

ПретходнаЕДЕН КУРШУМ ОД ГЛОК! Нови детали од ликвидацијата на Паг: Вака убиецот се бранеше во полиција, КАЖАЛ САМО ЕДНО НЕШТО
СледнаНИНА ОД БЕЛГРАД Е ПОРНО ЅВЕЗДА ОД ЕПСКИ РАЗМЕРИ! Маж би освои ако го каже ОВА, а ја открива и омилената поза (ФОТО)