Пронајдено ТЕЛОТО НА МАРИЈАНА ОД ГОЛЕМИОТ БРАТ?! НЕЈЗИНИОТ ТАТКО ИЗЈАВИЛ: Сакаме само што поскоро да заврши оваа АГОНИЈА!

Откако денеска во Сава беше пронајдено тело на непозната жена, се појавија сомнежи дека се работи за поранешната победничка на Големиот брат, Маријана Зајферт, која исчезна на крајот на април годинава.

Хрватската полиција попладнево соопшти дека околу 14 часот во Дубровчак Лијеви во Сава било пронајдено тело на непозната жена, а корисниците на социјалните мрежи набрзо почнале да коментираат и да се сомневаат дека можеби станува збор за телото на исчезнатата Маријана Сејферт. поранешната победничка на Големиот брат која исчезна.Ноќта на 27 април од домот во Савица каде живеела со сопругот и децата.

Google search engine

Marijana Seifert

– Во контакт сме со полицијата, а утре ќе знаеме повеќе. Не можеа да ни кажат повеќе детали, па не знам во каква облека е пронајдена таа жена и дали тоа би можело да е Маријана – изјави за Слободна Далмација таткото на Маријана Иво Ковачевиќ.

На новинарско прашање дали членовите на семејството дале примерок од крв за можна ДНК анализа, Иво Ковачевиќ рече дека не, но со задоволство би го направиле тоа.

– Ќе дадеме се што ни треба! Уште една непроспиена и неизвесна ноќ е пред нашето семејство. Сакаме само што побрзо да заврши оваа агонија, тешко е да се живее вака – изјави Ковачевиќ.

Marijana Seifert