Причината е многу честа: По 11 години љубов и четири деца – странските медиуми пишуваат дека бракот на фудбалерот е пред крај

По 11 години љубов и четири деца, фудбалерот и водителката повеќе не сакаат ни да се видат еден со друг.

Изминативе месеци во француските и шпански медиуми се шпекулира дека не е сè прекрасно во бракот на фудбалерот Серхио Рамос (37).

Google search engine

Наводно, неговиот однос со водителката Пилар Рубио (45) е во криза по 11 години љубов.

Парот одредено време се гледал, тогаш кога потврдиле дека се во врска на доделувањето на Златната топка 2012 година. После долга и складна врска, се венчале во 2019 година, а во текот на изминатите 11 години добиле четири деца.

Иако нивниот дом наизглед е како идила, сепак шпанските медиуми во последно време пишуваат дека нив повеќе не им цветаат рози.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pilar Rubio (@pilarrubio)

За таквите наводи придонесува и тоа што повеќе не споделуваат заеднички фотографии на Инстаграм, заедно не ги поминале празниците, а исто така Рамос не присуствувал на големата прослава на роденденот на Пилар.

Шпанските медиуми се обиделе да откријат што се случува, а новинарите Лаура Фа и Лорена Васкез во поткастот „Mamarazzi“ тврдат дека проблемот во односот произлегува од нејзиниот личен проблем со неговото семејство. Наводно тие не се согласуваат со години, но не е познато што го предизвикало тој нивен лош однос.

Според нивните зборови, Пилар има проблеми особено со сестрата на Рамос, Мирјам.

Фудбалерот и водителката сè уште не се огласиле по овој повод.