Претрес во Скопје, пронајдена дрога и апарати за лабараторија за производство на марихуана

На 30.08.2022 во Скопје, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.К.(35) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени околу 500 грама марихуана и апарати за лабораторија за производство на марихуана. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Google search engine
ПретходнаКРВ, ГРЕБАНИЦИ И МОДРИНКИ! Ова се првите фотографии на Северина по тепачката со нејзината сестра
Следна„7 ГОДИНИ НЕ ЈА ВИДЕЛА СЕСТРАТА, А ЌЕРКАТА 5“ Северина за прв пат проговори за сестра и Маријана по нивната тепачка