Престрелка во скопска Стара Чаршија, едно лице е повредено

Во вооружена престрелка, вечерва во скопската Чаршија повредено е едно лице.

Како што објави Алсат, инцидентот се случил околу 22:15 часот во едно кафуле во близина на плоштадот Скендер бег.

Google search engine

Мотивите на настанот се уште не се познати, а полицијата веднаш излегла на лице место и го истражува случајот.