Премиерот Зaев денеска ќе се вакцинира

Премиерот Зоран Заев денеска јавно ќе се вакцинира против ковид-19, соопшти Владата.

Тој ќе се вакцинира напладне во А1 Арената во спортскиот центар „Борис Трајковски“, по што е предвидено да даде и изјава за медиумите.

Google search engine
ПретходнаКоја е Мелинда Гејтс и зошто токму сега се разведува од Бил Гејтс? Дали е во прашање жена?!
СледнаПратениците нема да добијат ниту една плата. Имаа мандат само 27 дена!