Правила за сексуален бонтон кои секоја жена треба да ги знае!

Без оглед дали сте сами, во брак сте или сте во врска, би требало да ги научите овие 28 правила за сексуален бонтон.

1. Секогаш кажете што сакате во кревет. Партнерот не може да ви ги чита мислите, а ако не може да ве задоволи, кажете му што не е во ред. Бидете трпеливи.

Google search engine

2. Престанете да глумите оргазам. Ако се преправате, никогаш нема да доживеете оргазам и тоа е ваша вина. На крајот од денот, тој маж ќе мисли дека тоа ‘пали’ кај вас, па така и ќе продолжи.

3. Сексот не толерира себичност. Колку давате, толку и ќе добиете.

4. Не го задоволувајте оној кој не е спремен вас да ве задоволи. Добриот маж никогаш нема да го стави своето задоволство пред задоволството на жената. Вашиот оргазам него дополнително ќе го возбуди.

5. Не се плашете да бидете гласни. Викајте, пејте – сè што ви треба само да бидете свои и да ги изразите емоциите онака како што сакате.

6. Не го отпишувајте мажот ако првиот секс не ви бил добар. Одличниот секс бара вежбање.

7. Прво и најважно, да научите како да се задоволите самите себе. Дајте му шанса да ве задоволи, а ако не оди – вие сепак заслужувате најдобро.

8. За анален секс потребна е дозвола од двајцата партнери.

9. Мастурбацијата не е само за мажи. Жените кои сами се самозадоволуваат имаат подобар секс, тврдат истражувањата.

10. Мастурбацијата не е нешто што мора да го правите сами. Покажете му каде да ве допре.

11. Треба да ги знаете своите граници во сексот, но и да бидете отворени.

12. Не мора секогаш да велите ‘Да’. Сосема е во ред да не сте за секс.

13. Ако постојано велите ‘Не’, тоа може да ви ја уништи врската. Ако постои емотивна блискост во врската, поработете и на физичката – бидејќи таа е важна.

14. Твоето тело е прекрасно. Без разлика дали си слаба, дебела, голема или мала – ти си жена и убава си. Не дозволувај некој да ти каже дека тоа не е вистина.

15. Не се дружете со маж кој смета дека предиграта не е важна.

16. Не мора тој секогаш прв да иницира секс, тоа може да бидете и вие. Обидете се – ќе ви се допадне на двајцата.

17. Ако имате секс без кондом, време е за разговор – за статусот на вашата врска, за сексуално преносливите болести, за инфекциите, за деца…

18. Не ја потценувајте важноста на бакнувањето. Ова е клучот за емотивна блискост за време на сексот.

19. Не го осудувајте туѓиот сексуален живот и никогаш не го споредувајте со вашиот.

20. Ако не сте сигурни дали сте доживеале оргазам – тогаш не сте! Ако сте доживеале, би го знаеле тоа.

21. Утринскиот секс го простува утринскиот здив.

22. Купете си сексапилна долна облека. Не само заради него, туку за себе. Во неа ќе се чувствувате како божица.

23. Во сексот нема место за гадења. Непријатностите се дел од сексуалната игра.

24. Ако сакате да изговарате ‘валкани’ зборови за време на сексот, тоа е во ред, додека и нему му е во ред.

25. Деталите од вашиот сексуален живот држете ги во тајност. Сексот нека биде нешто што е само ваше и на вашиот партнер.

26. За вистинскиот маж, твоето тело секогаш е секси – без оглед на килограмите, стриите, целулитот.

27. Додека практикувате секс, максимално користете ги и вашите и неговите раце – допирајте ја личноста, не перниците.

28. Уживајте, оставете ги грижите за подоцна и само дозволете си максимално да се опуштите и релаксирате.