ПРАВАМ САРМА И ГРАВ И НОСАМ ВОЛНЕНИ ЧОРАПИ! Сека Алексиќ откри детали од својот живот, а Вељко е СРЕЌЕН поради една работа

За Сека Алексиќ минатата година беше повеќе од успешна! Освен што ги израдува своите фанови со новиот албум „Кино“, Сека најави и работа на нови песни, а деновиве ги освои симпатиите на голем дел од јавноста кога се вклучи во јавна дискусија со лидерот на Двера Бошко Обрадовиќ.

Сека жестоко го осуди Бошко Обрадовиќ за неговиот негативен став за ин витро оплодување кое би се правело со донирани јајце клетки. Алексиќ го најави новогодишниот настап, а во интервјуто зборуваше за актуелни теми.

Google search engine

-Бошко Обрадовиќ не треба јавно да зборува за ИВФ бидејќи не знае низ што поминуваат жените. Ако во Србија се донесе закон за дарување јајце клетки, јас ќе бидам првиот донатор – бескомпромисна во односот Алексиќева.

Seka Aleksić, Radomir Raša Vlačić, Majke i snajke

Пејачката, која ќе ја прослави својата работа на крајот на оваа година, кога ќе погледне наназад, не крие дека е задоволна од многуте промени кои ги воведе во животот. Најмногу од сè, таа успеа да ја доведе својата линија до совршенство.

– Не јадам слатки затоа што станав сериозни, а од следната година ќе почнам да тренирам. Тогаш планирам да јадам како човек. Вељко е многу среќен што ослабев затоа што секогаш велеше дека е штета толку убава жена да е дебела – искрена е пејачката која за новогодишната ноќ закажа два настапи.

-Често ме прашуваат дали ќе носам црвена долна облека за Нова година, но да ви кажам искрено повеќе сакам волнени чорапи – на шега вели пејачката и додава дека наместо новогодишна, празничната трпеза ќе ја подготви за Божиќ.

– Нема да готвам ништо за Нова година бидејќи ќе работам и дење и навечер. Сепак, за Божиќ ќе зготвам се што традиционално се подготвува за најрадосниот христијански празник. Знам да завивам и да завивам, правам се, а кога ќе се вратам дома ќе варам грав во вода оти постам. Оваа госпоѓа во латекс дома ќе готви грав – низ смеа вели Сека.

Никогаш не ја злоупотребила својата популарност, но како што признава, често го користела својот шарм за да се извлече од непријатни ситуации.

– Ме шармира се, особено во сообраќајот. Меѓутоа, бидејќи пред многу години бев повлечен поради брзо возење, возам нормално. Убаво си поминав во притвор, но од апсењето сум исплашен иако сите беа љубезни кон мене.