Потрошила ПОВЕЌЕ ОД 15.000 ЕВРА за ПЛАСТИЧКА ОПЕРАЦИЈА! Поранешна членка на Задруга го сменила личниот опис

Секој кој ја гледал Задруга сигурно се сеќава на Ермина Пашовиќ, учесничка која со својот став остави белег на ова реално шоу. Меѓутоа, ако таа одлучи повторно да стане дел од овој проект, нема шанси да ја препознаете – бидејќи повеќе не личи на себе.

Ермина Пашовиќ беше една од ретките која беше целосно природна на имотот во Шимановци. Меѓутоа, веднаш по излегувањето од реалното шоу, таа го промени. Нејзините денешни фотографии покажуваат сосема поинаква личност – каква стана таа по серијата пластични операции.

Google search engine
Ermina Pašović

Бидејќи била незадоволна од многу работи, најголем проблем на Ермина и било парталавото лице, па откако го решила проблемот со акните, отишла на ласерско отстранување на лузната. За ова одвоила од 150 до 250 евра по третман, а според изворите направила четири од нив.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermi Ermina Pasovic (@ermi.bolan)

Набргу потоа го оперирала носот, а оваа интервенција започнува од 3.000 евра. Потоа посетила хирург да и ги подигне очните капаци и за тоа издвоила 900 евра, а сакала и мачкини очи чија цена е 4.000 евра. И Ермина ги среди градите и за нив потроши 3.800 евра, но и нови јаболчници за 900 евра.

Ermina Pašović

Пашовиќ не застана тука, туку ги зголеми усните кои ја чинеа околу 500 евра, но ја коригираше и ја обликуваше вилицата со методот „Jaw lan“ кој се прави со хијалуронски филери и чини до 1.000 евра. За да го постигне посакуваниот изглед, поранешната соработничка отишла и на ботокс во три региони, за што платила околу 250 евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermi Ermina Pasovic (@ermi.bolan)

Сè на сè, кога ќе се земе предвид сето она што на Ермина не и се допаднало и што променила, сето тоа ја чинело 15.250 евра.

Поранешната учесничка на реалити ТВ сега е многу активна на Инстаграм каде секојдневно објавува свои фотографии и видеа на кои нема ни трага од Ермина Пашовиќ од пред неколку години, но сега е сосема друга личност.