Последен момент на слобода: Вака изгледал Милошевиќ пред да го однесат во Хаг

Серијата „Породица“ ги сруши сите рекорди на гледаност и го вратија сеќавањето за ликот и делото на Слободен Милошевиќ. Се појавија фотографии од Тузла од каде со американски авион беше однесен во Хаг. До Тузла пак го однесе српската полиција.

Google search engine

Слоба во воената база „Игл“ во Тузла добил шишенце вода и нервозно се врткал по собата. Претохдно полицајците му ги прегледале лековите за притисок кој ги носел со себе и му го прегледале јазикот. По неколку часови беше во келијата во Шевениген.

ПретходнаАвстралија ги отвора границите по речиси две години локдаун и скандалот со Ѓоковиќ
СледнаРусија од Ѓукановиќ бара да го испорача милијардерот на кого Џеј Ло му пееше на роденден