„Порше“ остана без тркало по сообраќајна несреќа во Аеродром ФОТО

Вчеравечер во општина Аеродром, во Скопје се случи сообраќајка откако автомобил „порше“ според неофицијални информации најверојатно излетал од патот, по што завршил со материјална штета, односно, со речиси откинато тркало.

Google search engine

Нема повредени лица во несреќата.

На местото се насобрале голем број на граѓани, а полицијата извршила увид.