„Попусто силикони и милијарди, вештачка си и евтина“: Сопругата на милијардерот Безос повторно на мета на критики

Девојката и некогашна љубовница на најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, повтортно е на мета на негативни коментари.

Позната како „разорувачка на бракови“, таа уште еднаш докажала дека парите не значат и стил.

Google search engine

Фантастичната девојка не ја воодушевува јавноста со својот начин на облекување, напротив – константно добива навреди поради тоа што нејзините избори главно се оценуваат како „евтини, невкусни и вулгарни“.

Без оглед на тоа, Лорен Санчез до денес не ангажирала нејзин стилист. Познато е дека сака да го истакнува своето бујно деколте, поточно силиконите, а така било и овојпат. Мултимилијардерот својата девојка ја изнел на вечера во луксузен ресторан во Санта Моника, а фотографите ги забележале на секој чекор.

Многумина забележале дека Безос се подмладил, особено поради тоа што во последно време се шпекулира дека направил естетски операции. Сепак, ништо не е важно покрај Лорен.

Велат дека едно од главните модни правила гласи: доколку ги нагласувате градите, тогаш не истакнувајте ги нозете, и обратно. Но, сепак Лорен очигледно не се придржува до тоа, а неа ѝ е важно да ги истакне своите атрибути.

Да ве потсетиме, Џеф Безос во април 2019 година се разведе после 25 години брак од својата сопруга Мекензи Скот токму поради Лорен.

Разводот го чинел 38,3 милијарди долари, но и 18,7 милиони во акции во „Амазон“.

Лорен поради Безос се развела од својот сопруг Патрик Вајтсел, а особено бизарно е тоа што овие брачни парови меѓусебно се дружеле пред да дојде до неверство.