Полициска акција во Белград, запленети 50 кг. дрога

По наредба на Вишото јавно обвинителство во Белград, а во соработка со полициските службеници на Министерството за внатрешни работи на Србија, уапсени сe четири лица под сомнение за сторено дело неовластено производство и пуштање во промет нa наркотици.

При претрес во стан на осомничените се пронајдени и одземени 50 килограми марихуана.

Google search engine

По наредба на заменик- јавен обвинител, осомничените се притворени.