Полицаец ладнокрвно уби колега во Тирана (ВИДЕО)

Полицаецот Лудијам Заими со службен пиштол застрелал колега во полициска станица во Тирана.

Албанската телевизија „Еуроњуз“ објави видео снимки од безбедносните камери на кои се гледа убиството што се случи во понеделникот околу 21 часот.

Google search engine

На него се гледа полициска станица, и неколку полицајци. Во еден момент, полицаецот Салиани излегува од станицата и седнува на скалите, а потоа и Заими кој вади пиштол и пука неколку куршуми кон колегата.

Заими по убиството се обидел да избега, но набрзо бил фатен.

Како мотив за убиството се споменуваат банални расправии.