Погледнете како се прави журка на Сибир на -39°C

Група на млади од сибирски Томск не можеше да го дочека летото, па направи бикини журка на 39 степени под нулата.

Во костими за капење овие млади Руси излегоа на улиците прекриени со снег и мраз и започнаа да танцуваат пред елката. Како што раскажаа за руските медиуми, тие прославувале роденден на еден од своите другари.

Google search engine

Како што пренесува “Russia Today”, не е познато дали некој од учесниците на оваа „ледена забава“ побарал лекарска помош.