ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО Е УАПСЕН ТАТКОТО НА МАСОВНИОТ УБИЕЦ ОД МЛАДЕНОВЕЦ: Веднаш е претресена куќата (ВИДЕО)

Р.Б.(55), таткото на масовниот убиец У.Б.(21) од Младеновац е уапсен во соработка со СВС Смедерево, СВК Белград и Управата за криминалистичка полиција поради постоење основи на сомнение дека го сторил кривично дело недозволено изработување, држење, носење и тргување со оружје и распрскувачки материи.

hapšenje, Mladenovac

Google search engine

Со претрес на стан и други простории што ги користел пријавениот во околината на Младеновац, полицијата пронашла и одзела две воени дозволи за пушка карабина со оптика и револвер, пиштол со две рамки, две оптики за ловечка пушка, револвер. , неколку стотици парчиња муниција од различен калибар, како и рачно изработен уред со можност за активирање.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ