Почина балканска инфлуенсерка, имала само 23 години

Во Загреб на 23 години ненадејно почина млада инфлуенсерка, на социјалните мрежи позната како Дијана Де Марко, која е родум од Пожега.

Дијана била многу успешна и популарна на социјалната мрежа ТикТок, а ја следеле повеќе од 120.000 корисници, кои секојдневно ги забавувала со своите објави.

Google search engine
@dijanadd

#par #humor #balkan #balkantiktok #fyp

♬ abcdefu – GAYLE

Учела во Католичката гимназија во Пожега, по што се преселила во Загреб.

Пријателите се збогуваат со Дијана на социјалните мрежи, а причината за смртта засега е непозната.