По уривањето на дивоградбата кај ТЦ Мавровка, повторно „никнаа“ столбови

Четири месеци по уривањето на дивоградбата на местото каде што беше кафулето „Фонтана“ кај ТЦ Мавровка, повторно „никнаа“ столбови, пренесува „360степени“.

За „360 степени“ од општината Чаир изјавиле дека сопственикот согласно со првично поднесениот проект на просторот да се постави лесна конструкција има право на тоа.

Google search engine

„Согласно законот за градење, согласно проектот, сопственикот има дозвола да гo врати објектот во првобитната состојба. Нема бетон, столбовите не се бетонски, тоа е лесна конструкција“, велат од општината за „360 степени“.

Повеќе прочитајте на „360степени.мк“.