По 17 години Северина проговори за видеото кое се споменува до ден денес

Северина Којиќ призна за српскиот магазин “Неделник”, дека била шокирана кога нејзиното експлицитно видео протече во јавноста, а исто така се сети и кој и е најголемата поддршка.

Пејачката Северина Којиќ (48) даде одлично интервју за српскиот магазин Неделник во кое, меѓу другото, зборуваше за експлицитната снимка од јахтата која протече во јавноста во 2004 година и на која беше со нејзиниот тогашен партнер Милан Лучиќ.

Google search engine

Оттогаш многумина тврдат дека самата пејачка го објавила видеото во јавноста за рекламни цели, но таа истакнува дека тоа не е точно.

“Никогаш не сум сакала мојата интима да излезе во јавност. Тоа беше голем шок. Потоа дадов две интервјуа за тоа и тоа беше тоа. Беше тешко, но преживеав. Но, тоа беше забава, за некои дури и денес. Значи, кога немаат што да ми кажат, тогаш го споменуваат тоа несреќно видео од бродот“, рече Северина и потсети на поддршката што ја добила од пријателите и мајката.

„Но, тогаш ми се јави мојата Лепа Смоје и ми рече:„ Малечка, кои се тие “пуњетари” (сплитски израз за недораснати момчиња)? Од кога таа работа е поврзана со моралот? Кој го измислува тоа? Потоа Пеки ми се јави да ме насмее и ми рече: “Па, не можеш да снимиш сè во еден кадар. Требаше да го шутираш”. Арсен Дедиќ, од друга страна, започна телефонски разговор на друг начин: Колешке, слушам дека ти треба филмска музика? “Мајка ми беше најпрецизна, таа рече:„ Ајде ќерко, ќе се смееме на тоа еден ден“. И ние денес се смееме “, нагласи таа, но исто така призна дека воопшто не било смешно на почетокот.

“Тогаш не ја напуштив куќата шест месеци. Прво имаше жалење, а потоа и осуда што и самата си ја дадов заради популарноста”, додава Северина.

Во интервјуто, пејачката се осврнала и на темата за говор на омраза, за која неодамна сними видео кампања со Горан Богдан и Христина Поповиќ, а исто така кажа што мисли за актерката Милена Радуловиќ и нејзините колеги кои јавно ги споделија своите искуства за сексуално вознемирување.

“Милена Радуловиќ, Данијела Штајнфелд и Мерима Исаковиќ се исто така многу храбри. Ова е големо олеснување за сите жени. Во Хрватска тоа покрена лавина на факултетите, особено на Академијата за драмски уметности”, заклучи Северина .